Bursa da altyapı yapan firmamız öm -ka,,05367795775,, olarak devam etmektedir.Altyapı işleri firmamızın 2000 yılından beri Bursa da hizmet vermektedir. Evinizin giderleri eskimiş sürekli tıkanıyorsa,eviniz işyeriniz yaşam alanlarınız farketmez su alıyorsa duvarlarda nemlenme varsa tamda doğru yerdesiniz. Hepsi nin cevabı size bir telefon kadar yakın.05367795775 ,,,7/24 arayın,ücretsiz keşif yapıyoruz. Bursa kanalizasyon hizmeti giderleriz de sıkıntı varsa yeniliyoruz bütün ekip ve ekipmanlarımızla tam kadro hizmetinizdeyiz.Biz gömdüğümüz beton toprağın altında kalsa bile hakkıyla yapıyoruz  işinizi vere bilirsiniz.                                                                                           DRENAJ YAPIM VE ANLAM VE ANLATIMI

Drenaj, binaların dış duvarlarından temele sızan suların ya da yeraltı sularının bina ve altyapı elemanlarına zarar vermesini önlemek amacıyla yapılan su yalıtımı uygulamasıdır. En genel tanımıyla bina çevresindeki suyun toplanarak, yapıya ulaşmadan tahliye edilmesidir.

Topraktaki su uzaklaştırılmadığı takdirde bina üzerine hidrostatik basınç uygulamaya başlar. Binalar bu basınç sebebiyle su ve nemin olumsuz etkilerine maruz kalır. Bina taşıyıcı sistemlerini olumsuz etkileyen sular kolon içlerinde korozyona sebep olur. Korozyondan etkilenen demir donatı genişler, kendisini saran betona baskı uygulamaya başlayarak hem kendisinde hem de betondan dökülmelere sebep olur. Bu dökülmeler yapının statik durumunu bozar, binanın kullanım ömrünü kısaltır ve binanın depreme karşı dayanıklılığını azaltır.  Ayrıca, su alan binalar içerisinde yaşayan insanların sağlığını olumsuz yönde etkileyen küf, rutubet, mantar . organik maddelerin oluşumuna sebep olur. Tüm bu olumsuzlukların giderilebilmesi için binaların uygun bir drenaj sistemleri ile korunması gerekmektedir.

Dış Drenaj Nedir

Binaya dışarıdan gelebilecek su sızıntılarını engellemek için yapılan drenaj yöntemidir. Bu yönteme, bina çevresine uygulandığı için çevre drenajı da denilmektedir.

Dış Drenaj Nasıl Yapılır

bina çevresine drenaj Eğer varsa, drenaj yapılacak duvar diplerindeki tretuvar vb. tüm kaplamalar sökülür.

drenaj firmaları Bina çevresindeki toprak temel kotuna inene kadar kazılarak uygulama yapılacak duvar ve bina temeli açığa çıkartılır.

drenaj firması Açığa çıkan duvar yüzeyi kirden ve tozdan temizlenir. Açığa çıkan duvar ve temel kısımlarında korozyon oluşmuşsa, korozyona uğrayan kısımlar sökülüp, ortaya çıkan demir donatı tel fırça yardımıyla temizlenir. Temizlenen bölgeye korozyon önleyici harç uygulanır.

drenaj fiyat Onarımı işlemi tamamlandıktan sonra yüzeylere ez az 3,00 mm. kalınlıkta, 1 kat membran uygulaması yapılır.

drenaj fiyatı Membran uygulanan bölgelerin üzeri 3 cm kalınlıkta ve 16 dansite ısı yalıtım levhası ile kaplanır.

drenaj fiyatları Hazırlanan drenaj hattının tabanına 5-10 cm çakıl serilip, üzerine 100 mm PVC drenflex drenaj boruları döşenir. Döşenen borular hat boyunca uzatılıp uygun bir su giderine bağlanır.

drenaj uygulamaları Oluşturulan drenaj hattının üzeri kazı sırasında çıkartılan toprakla doldurulup kapatılır.

drenaj uygulaması Drenaj uygulaması tamamlandıktan sonra bina etrafına blokaj yapılarak, sökülen kaplamalar tekrar döşenir veya yeni bir kaplama yapılır.

İç Drenaj Nedir

Çevre drenajı yapımının mümkün olmadığı durumlarda içten drenaj yöntemi uygulanır.
İç Drenaj Nasıl Yapılır
temel drenajı Su alan duvarın ön kısmı kazılarak, zemin altında kalacak şekilde su toplama kuyuları hazırlanır.

drenaj sistemleri Eğer temelin durumu uygun ise kuyular drenaj boruları ile birbirine bağlanır.

iç drenaj  Duvar yüzeyi belli aralıklarla delinerek, duvara gelen su ve nemin yapılacak kanala ulaşması sağlanır.

dış drenaj Duvar önüne tuğla örülür. Daha sonra tuğla ile duvar arası, kanal şeklinde harçlanarak ve su toplama kuyusuna bağlantıları yapılır.

bohçamlama nedir Ana toplama kuyusunda toplanan su, bağlanan dalgıç pompa yardımıyla uygun bir yere tahliye edilir.

bohçalama fiyatları Kuyuların üzeri sac veya beton kapak ile kapatılır.

temel su yalıtımı Sonradan örülen tuğla duvarın üzerine sıva ve boya uygulaması yapılarak işlem tamamlanır.

FİYAT VE KEŞİF İÇİN ,,,05367795775 İLETİŞİME GEÇİN.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir